Menu
Your Cart

Bablisok Blog RSS Feed

25 Jan Ayakkabı alırken nelere dikkat edilmeli?
admin 2 23540
Ayakkabı alırken önceliğimiz ne olmalıdır? Ayakkabıda dikkat edilmesi gereken özellikler nelerdir? Ayakkabıya bağlı ne tür rahatsızlıklar olur?İnsanın en hassas bölgelerinden birisi de ayaklarıdır. Se..
25 Jan Pabucu dama atılmak deyiminin çıkış hikayesi nasıldır?
0 24476
Pabucunun dama atılması veya pabucunu dama atmak deyiminin anlamları nedir? Pabucunu dama atmak deyiminin çıkış hikayesi nasıldır?Türk Dil Kurumu’na göre “pabucunu dama atmak” bir deyim. Ve anlamı da;..
25 Jan Uygun ayakkabı seçmenize rağmen, ayaklarınızdan şikayetçi misiniz?
0 10340
Aslında uygun ayakkabı seçmenin yolu ayağınızı tanımaktan geçer. Ayak tipinizi, ıslak ayağınızla bastığınız kuru zeminde çıkan ayak izine bakarak anlayabilirsiniz. Temel olarak 3 tip ayak vardır:Düzta..
25 Jan Klasik ayakkabıları nasıl seçeceğiz?
0 8078
Dış taban, ayakkabının zeminle temas eden kısmıdır ve dayanıklılık açısından köseleden yapılır. Ayakkabı köselesi mümkün olduğu kadar esnek olmalıdır. İç taban, ayakkabının ayak tabanı ile temas eden ..
25 Jan Çocuk ayakkabıları seçinine dikkat!
admin 0 8212
Bebek ve küçük çocuk ayakkabılarında topuk alçak olmalı, derisi yumuşak olmalı, şekli ayak ve parmakların şekline uyum sağlamalı. Küçük çocuklarda topuk yerine iç ve dış taban arasına konulan 3-5 mm’l..
Gösterilen: 1 ile 5 arası, toplam: 5 (1 Sayfa)