Menu
Your Cart

GARANTİ ŞARTLARI

GARANTİ DIŞI HALLER

 

 

Alıcı tarafından  cayma hakkı ancak; Ayakkabıyı ev veya ofis dışında hiçbir şekilde dışarıda kullanılmamış olması, ayakkabının derisinin kırışmamış olması, ayakkabının ezilmemesi, ayakkabı tabanının aşınmamış olması, ayakkabının üzerine herhangi bir yağ, boya vs... maddenin dökülmemiş olması halinde kullanılabilir. ALICI, kargo şirketinin Ürünü teslim sırasında kargo görevlisi mekandan ayrılmadan ürünü derhal muayene etmekle ve ürün ayıplı ise teslim almamakla yükümlüdür.  

 

 

TASIMA SIRASINDA HASAR GÖRMÜŞ ÜRÜNLER

 

 

Taşıma sırasında zarar görmüş ürünler teslim alınmamalı ve taşıma şirketine hasar ile ilgili bir tutanak tutturulmalıdır. Ürüne zarar vermeyecek şekilde kutuda, ambalajda olabilecek küçük eziklerden dolayı ürün iade edilmemelidir. Fakat tarafınızdan teslim alındıktan sonra taşıma firması görevini yerine getirdiği kabul edilmiş sayılacaktır. Kabul edilmeyen ürünün hasar tutanağı tarafınızdan mağazamıza ulaştırıldıktan sonra, Mağazamız en kısa süre içinde ürünün yenisini size en sağlıklı şekilde ulaştıracaktır.

 

 

HATALI ÜRÜNLER

 

Teslimat sırasında fark edilemeyip uygulamada meydana çıkan hatalı ürünleri hatalarını belirterek fatura ve sipariş numaralarınızı içeren info@bablisok.com adresine gönderiniz.

 İade gerekçeniz uygun görülürse faturayı iade edilen ürün ile birlikte mağazamıza gönderdikten sonra hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir;

İade nedeniyle ödenecek taşıma masrafları firmamız tarafımızdan karşılanacaktır.

 

 SATICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERİ

 

Satıcı, sözleşme konusu ürünü sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur. Sözleşme konusu ürün, ALICI dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden Satıcı sorumlu tutulamaz. Satıcı, ALICI’nın hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin ürünü teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 7 (yedi) gün içerisinde ürünü reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin satıcıya ulaşması tarihinden itibaren ürünü 20 gün içinde geri almayı taahhüt etmektedir. Satıcı, cayma beyanının kendisine ulaşmasından sonra 10 (on) gün içinde ürün bedelini iade eder. Ürünü 20 (yirmi) gün içinde iade alır. Satıcı, haklı gerekçelerle, sözleşmedeki ifa süresi dolmadan ALICIya eşit kalite ve fiyatta ürünü tedarik edebilir. Satıcı ürünün teslimi ifasının imkânsızlaştığını düşünüyorsa, sözleşmenin ifa süresi dolmadan ALICI ya bildirir. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI`nın siparişi iptal etmesi halinde alıcı tarafından ödenen bedel 10(on) gün içinde iade edilir.

 

NOT: Fatura garanti belgesi yerine geçecektir.

GARANTİ SÜRESİ VE KULLANIM SIRASINDA ÇIKABİLECEK SORUNLARA DAİR

Ayakkabı sektöründe, ürünün kullanım koşullarının her kullanıcı için farklılık arz etmesinden ötürü, verilen bir garanti süresi yoktur. Ancak, ürünün imalat süreci ve kullanılan malzeme ile alakalı bir üretim hatası var ise, bu kusur, ürünün kullanılmaya başlamasından itibaren 5-6 aylık sürede mutlaka açığa çıkar. Bu gibi durumlarda ürün ilgili üretim yerine tarafımızca gönderilir. Söz konusu sorun ya tadilat ile giderilir, ya da değiştirilir.

Doğal aşınımlar, darbe ve sürtünme gibi etmenler ile kullanım amacına aykırı kullanımlardan dolayı oluşan dezenformasyonlar KULLANIM HATASI olarak değerlendirilir.

Üzerinde "su geçirmez" ibaresi bulunmayan hiç bir ürün, bu şikayete konu edilemez.